Z energią jądrową na Ty

W miesiącach marcu i kwietniu w naszej szkole będzie realizowany projekt pod nazwą „Z energią jądrową na Ty" skierowany do uczniów klas IV-VIII.
Celem Projektu jest pogłębienie wiedzy na temat energii jądrowej wśród dzieci i młodzieży z terenów Gminy Choczewo z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych służących przekazywaniu informacji. W ramach projektu Gmina zrealizuje zadania skupiające się wokół tematów:

• zalety energetyki jądrowej,
  • energetyka jądrowa a środowisko,
  • energetyka jądrowa w Polsce i na świecie,
  • przyszłość przemysłu nuklearnego.

Zostaną przygotowane i przeprowadzone:

• lekcje/zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 4-8 SP; przy czym lekcje będą prowadzone przez nauczyciela fizyki, chemii oraz przedstawiciela PGE EJ1 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych, bądź spotkań on - line na platformie Google Meet;
  • przez nauczyciela plastyki warsztaty plastyczne pod hasłem „Z energią jądrową na Ty". Wykonane prace przez naszych uczniów wezmą udział w konkursie plastycznym. Nagrodzone prace zostaną natomiast przekazane na wystawę prac w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece im. Stefana Żeromskiego w Choczewie.
  • konkurs wiedzy dotyczący zagadnień poznanych na wykładach z podstawowej wiedzy o energetyce jądrowej.

Zarówno w konkursie plastycznym, jak i z wiedzy o energetyce jądrowej planowane są nagrody.

W ramach projektu zostanie zakupiony monitor interaktywny dla szkoły, materiały do przeprowadzenia zajęć oraz nagrody w konkursach. Łączna kwota pozyskanych środków 10.000,00 zł.
Realizatorem projektu jest Gmina Choczewo i Spółka PGE EJ1.
Terminarz projektu już w najbliższym czasie.
Zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w projekcie.

PONIEDZIAŁEK 13.12.2021

OBIAD: ZUPA KRUPNIK, PIECZYWO