Konkurs płynnego czytania

Utworzono dnia 26.11.2018

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Gminny konkurs płynnego czytania w języku kaszubskim, w którym udział wzięło 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ciekocinie oraz 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Choczewie. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy IV-V oraz VI-VIII. Celem organizacji konkursu było popularyzowanie literatury kaszubskiej i czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości na dzieła literackie, nauka zdrowej rywalizacji i przede wszystkim dobra zabawa i zdobycie nowego doświadczenia. Uczestnicy przez ostatni miesiąc przygotowywali się z siedmiu tekstów najpiękniejszych bajek kaszubskich, po czym losowali numer czytanego tekstu. Komisja oceniająca w składzie: Krzysztof Kochan - sekretarz Gminy Choczewo, Mateusz Radziejewski - nauczyciel ZSP Choczewo oraz Tomasz Wojciechowski - nauczyciel ZSP Ciekocino, nie mieli łatwego zadania, gdyż umiejętność czytania w języku kaszubskim dla naszych uczniów okazała się być sprawą naturalną.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kategoria IV-V:

I miejsce - Karolina Podwojska

II miejsce - Konrad Orzechowski

III miejsce - Julia Książek

kategoria VI - VIII:

I miejsce - Anita Orzechowska

II miejsce - Marta Gryka

III miejsce - Kordian Różanowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, oraz dziękujemy komisji oceniającej i osobom, które przyczyniły się do realizacji konkursu poprzez ufundowanie nagród i upominków.

konkurs płynnego czytania

Utworzono dnia 26.11.2018, 19:35