Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt "Łeba perłą jest Bałtyku"

Czcionka:

 

C:\Users\Ja\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.417\LOGO poprawione.jpg https://www.powiat-lebork.com/img/640/426/1/files/gallery/4091/indeks.pnghttps://mgm.gov.pl/wp-content/uploads/2019/02/logo-ue-color-poziom.jpg

Operacja „Łeba Perłą jest Bałtyku - zakup łódek i kajaków na potrzeby organizacji zajęć edukacji wodnej dla dzieci i młodzieży”, której celem jest podniesienie wiedzy teoretycznej i praktycznej wraz z aspektem rywalizacji z zakresu edukacji morskiej i żeglarskiej dla uczniów uczęszczających do szkół z terenu LGD „Dorzecze Łeby” poprzez zakup sprzętu wodnego i organizację zajęć teoretycznych i praktycznych współfinasowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, w zakresie działania 4.2 realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, z wyłączeniem projektów grantowych. 

Operacja zakłada wspieranie edukacji wodnej wśród dzieci i młodzieży poprzez zakup sprzętu niezbędnego do organizacji zajęć wychowania morskiego i wód śródlądowych przez żeglarstwo i kajakarstwo: łódka klasy FUSION PLUS (10 szt.), łódka klasy OPTIMIST kpl. (10 szt.), kajak dwuosobowy morski z wiosłami kpl. (20 szt.), kajak jednoosobowy morski z wiosłami kpl. (2 szt.), przyczepa do transportu 10 kajaków z kołem zapasowym (2 szt.). Inwestycje w sprzęt żeglarski umożliwią i uzasadnią organizację zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łeba i Choczewo i podjęcie następujących przedsięwzięć na rzecz edukacji wodnej, morskiej i żeglarskiej:

1) zajęcia dydaktyczne – poszerzenie przedmiotowych programów nauczania o treści edukacji morskiej i żeglarskiej w oddziałach przedszkolnych i klasach I-VIII i realizację projektów edukacyjnych o tematyce morskiej, żeglarskiej i wodnej (liczba uczestników objętych wsparciem 125 osób, miejsce realizacji: szkoły podstawowe w Łebie, Choczewie, Ciekocinie, po 4 godzin zajęć na 1 ucznia). Termin: kwiecień – czerwiec 2021; 

2) praktyczne zajęcia żeglarskie i spływy kajakowe realizowane w formie jednodniowych i dwudniowych biwaków nad Jeziorem Sarbsk/Jeziorem Choczewskim (1 dniowe zajęcia żeglarskie nad Jeziorem Sarbsko dla 20 uczestników klas IV w wymiarze 6 godz. na ucznia, 2 dniowe biwaki żeglarskie nad Jeziorem Sarbsko dla 20 uczestników klas V-VI w wymiarze 4 godz. na ucznia, 1 dniowe spływy kajakowe nad Jeziorem Sarbsko/Jezioro Choczewskim dla 20 uczestników klas VII-VIII w wymiarze 4 godz. na ucznia) Termin: wrzesień-październik 2021. Zajęcia prowadzone na wodzie z wykorzystaniem zakupionego sprzętu: łodzi klasy Optimist, łodzi klasy Fusion, kajaków. 

3) piknik edukacyjno-żeglarski promujący działania Instytucji, Stowarzyszeń oraz szkół na rzecz edukacji morskiej. Formuła pikniku żeglarskiego przewiduje również rywalizację drużyn szkolnych w formie zawodów sprawnościowych. (liczba uczestników objętych wsparciem: co najmniej 120 osób, planowana liczba godz. na ucznia: 4 godz. Termin: czerwiec 2021. 

Powyższe działania będą bezkosztowe. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone na terenie szkół w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych (bezpłatny wynajem sal lekcyjnych). Zajęcia praktyczne będą zorganizowane w formie wycieczek szkolnych ( 1 dniowe i 2 dniowe biwaki ) podczas których opiekę nad grupą, dojazd i wyżywienie uczestników zorganizują szkoły we własnym zakresie. Sposób rekrutacji: w ramach działalności edukacyjnej szkół zainteresowani uczniowie będą zgłaszać akces do zajęć teoretycznych i praktycznych do wyznaczonych nauczycieli. Będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Realizacja programu w długoletniej perspektywie 5 lat ma na celu przygotowanie uczniów do zdobycia stopni i uprawnień żeglarskich na poziomie żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego.  Na etapie realizacji projektu zakłada się zdobycie stopni wodniackich na poziomie junga i kadeta drużyny wodniackiej. 

Łącznie liczba osób pozytywnie oceniających działania szkoleniowe i edukacyjne na poziomie 305 uczniów.

W sumie realizacja projektu obejmuje całość przedsięwzięć zmierzających do kształtowania świadomości morskiej uczniów oraz do wykorzystania form styczności człowieka z akwenami wodnymi w celu kształtowania pożądanych cech osobowości. Program edukacji wodnej jest adresowany do młodzieży zamieszkałej lub uczącej się w szkołach znajdujących na terenie działania LGD „Dorzecze Łeby z Gminy Miejskiej Łeba i Gminy Choczewo uczącej się w szkołach: Szkoły Podstawowej w Łebie, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Choczewie i Ciekocinie. 

 Termin realizacji projektu październik 2021.

Wartość operacji:

  • Koszt całkowity operacji (kwalifikowane) – 332 886,31 zł
  • Wartość uzyskanego dofinansowania -     280 886,00 zł.

JADŁOSPIS

PONIEDZIAŁEK 13.12.2021

SZKOŁA

OBIAD: ZUPA KRUPNIK, PIECZYWO

PRZEDSZKOLE

ŚNIADANIE:KANAPKI Z WĘDLINĄ, POMIDOREM, ŻÓŁTYM SEREM, HERBATA Z CYTRYNĄ

OBIAD: ZUPA KRUPNIK, MAKARON Z SOSEM SPAGHETTI

PODWIECZOREK: DROŻDŻÓWKA

WTOREK 14.12.2021

SZKOŁA

OBIAD: ZUPA JARZYNOWA, PIECZYWO

PRZEDSZKOLE

ŚNIADANIE: KANAPKI Z WĘDLINĄ,TWAROŻKIEM, OGÓRKIEM, KAKAO

OBIAD: ZUPA JARZYNOWA, KOTLET MIELONY, ZIEMNIAKI, SURÓWKA 

PODWIECZOREK: OWOC
 
 

* z przyczyn niezależnych jadłospis może ulec zmianie

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny