FESTYN RODZINNY

Utworzono dnia 10.10.2017

Dnia  08.10.2017 r.  na  terenie  Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego  w  Ciekocinie  odbył  się  Festyn  Rodzinny  pod  hasłem „Święto  Pieczonego  Ziemniaka”.
To  święto  stało   się  już  tradycją  tej  szkoły  i  odnosi  się  do  dawnego  zwyczaju  organizowania  zabaw  po  zakończonych  wykopkach,  czyli  zbiorach  ziemniaków.
Poza  tym  ziemniak  to  podstawa  kuchni  polskiej,  więc  postanowiliśmy  poświęcić  mu  trochę  uwagi  na  naszym   festynie.
    Głównymi  organizatorami  tego  przedsięwzięcia  była  Rada  Rodziców   we  współpracy  z  Gronem  Pedagogicznym.
Poza  promocją  szkoły  bardzo  zależało  nam  też  na  tym,  aby  w  jej  życie                                i  współpracę  włączyła  się   również   lokalna   społeczność. Ten  cel                 w  zupełności  udało  nam  się  zrealizować.
    Atrakcji  nie  brakowało  i  nawet  pogoda  była  tego  dnia  dla  nas  łaskawa, gdyż  wyjątkowo   nie  padało.  Uczniowie  mieli  okazję  zaprezentować  swoje  zdolności  wokalno – taneczne  oraz  aktorskie.
Na  naszej  skromnej  estradzie  gościnnie  wystąpiła  Marta  Tomczyńska – uczennica  liceum  w  Pucku  oraz  finalistka  „Kaszubskiego  Idola”,  która  pięknie  zaśpiewała  kilka  znanych  i  lubianych  piosenek,  a  tym  samym  rozbawiła  uczestników  festynu.
Swój   talent  wokalny  zaprezentował  również  Kuba  Kotkowski – uczeń  ZS w Choczewie. Jego  występ  także   podobał   się   zgromadzonej  publiczności.
W  budynku  szkolnym  odbył  się  też  pokaz  chemiczny,  przygotowany  przez  uczniów  kl. VII  pod  kierunkiem  nauczycielki  chemii oraz  można  było  obejrzeć  kroniki  szkolne.
Można  też  było  zrobić  sobie  zabawne  zdjęcie w  foto-budce  i  wziąć  udział  w  konkursie  na  ziemniaczanego  stworka.  Chętnych  nie   brakowało.
Uczniowie  i  rodzice  wykazali  się  dużą   pomysłowością . Nawet  komisja  miała  problem  z  wyborem   najładniejszych  stworków,  bo  wszystkie   były  piękne.
Odbyły  się  też  liczne  konkurencje  sportowe  z  udziałem  dzieci  i  dorosłych.
Jednak  najciekawszym  punktem  programu  był  mecz  piłki  nożnej  absolwenci  i  uczniowie  kontra  ojcowie.  Największą  jego  atrakcją  było  to ,   że  odbył   się  na  boisku  pełnym  wody,  której  po  sobotniej  ulewie  nie  udało  się  zupełnie  wypompować.  Zakończył  się  on  remisem,  jednak  w  rzutach  karnych  zwyciężyli  uczniowie.  Wszyscy  zawodnicy  otrzymali  symboliczne  medale  i  zostali  nagrodzeni  gromkimi  brawami.  To  był  mecz  na  miarę  mistrzów  świata.
Dużym  zainteresowaniem  cieszyło  się  też  „Słoikowe  szaleństwo” z  różnego  rodzaju  przetworami  z  dołączoną  niespodzianką.   W  między  czasie  można  było  korzystać  z  punktów  gastronomicznych  i  zjeść  coś  ciepłego  oraz  pysznego.  Naprawdę   było  w  czym  wybierać!
      Na  podsumowanie  festynu  rozstrzygnięto  wszystkie   konkursy                     i  nagrodzono  zwycięzców.  Praktycznie  żaden  z  ich  uczestników   nie  wyszedł  z  pustymi  rękami.
     Dziękujemy  wszystkim,  którzy poświęcili  swój  cenny czas i zaangażowali  się  w  przygotowanie  tego  festynu  oraz  sponsorom  i  uczestnikom,  którzy  tak  licznie  przybyli  i  wsparli  nasz  pomysł.
.

Grudzień 2018